09108499640 futballtehran@gmail.com

تمرینات فوتبال حرفه ای نوجوانان و نونهالان (ویژه گلزنی)

فوتبال تهران تاکتیک, مطالب و تمرینات آموزشی تمرینات فوتبال حرفه ای نوجوانان و نونهالان (ویژه گلزنی)
تمرینات فوتبال حرفه ای

تاکتیک مطالب و تمرینات آموزشی

تمرینات فوتبال حرفه ای نوجوانان و نونهالان (ویژه گلزنی)

ب پشتیبان سایت

تمرینات فوتبال حرفه ای نوجوانان و نونهالان : این نمونه تمرین ترکیبی عالی ویژه گلزنی را حتی برای بازیکنان امید – بزرگسال و بازیکنان با استعداد مدرسه فوتبال نیز استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز
1- کاور
2- مانع
3- دروازه بزرگ
4- توپ

نحوه چیدمان
– برای این تمرین اول از همه چیز به یک دروازه نیاز داریم، بهترین دروازه برای این تمرین دروازه های الی زمین همراه با خط کشی محوطه جریمه می باشد
– حداقل یک دروازه بان برای این تمرین لازم است، اما به علت فشار تمرین بهتر است که چند دروازه بان در اختیار داشته باشید، یک دروازه بان در درون دروازه قرار می گیرد و مابقی آن ها در کنار دروازه قرار می گیرند تا به صورت چرخشی با یک دیگر تعوض شوند.
– به مانند تصویر دو عدد کنز در دو طرف محوطه جریمه و دو عدد دیگر در پشت محوطه جریمه قرار دهید. به فاصله و زاویه قرار گیری کنز ها دقت داشته باشید.
– بازیکن ها را به دو گروه مساوی تقسیم کنید و به هر کدام از گروه ها یک رنگ کاور اختصاص دهید.
– از هر تیم بخواهید که به صورت مرتب در پشت یکی از کنز های پشت محوطه قرار بگیرند.
– همچنین از هر گروه بخواهید که حداقل سه بازیکن را به عنوان بازیکن کناری برای ارسال پاس و سانتر انتخاب کنند و روی کنز ها کناری محوطه جریمه قرار بگیرند. ( کنز دورتر )
-توپ ها را به طور مساوی بین دو تیم تقسیم کنید و در اختیار بازیکنان کناری قرار دهید. بهتر است که هر کدام از بازیکنان کنار یک توپ در اختیار داشته باشند.

 تمرینات فوتبال حرفه ای

شرح تمرین
تمرین را بازیکن های کناری شروع می کنند، مربی نیز پیشتر مشخص کرده است که کدام گروه باید ابتدا کارشان را شروع کنند ( در این تمرین تیم سفید ) اولین بازیکن کناری تیم سفید توپ را به جلو انداخته و تا نزدیکی های خط پشت دروازه حمل توپ می کند، سپس توپ را بر روی دروازه ارسال می کند.
– بعد از شروع حرکت بازیکن کنار دو بازیکن نیز از خط اصلی حرکت خود را برای حمله شروع می کنند، و با حرکت ضربدری یکی در تیر یک و دیگری در تیر تو جای گیری کرده و سعی در گل کرده توپ ارسالی دارند.
– به محض اینکه حمله گروه اول تیم سفید به پایان رسید، اولین گروه از تیم قرمز حرکت خود را شروع می کنند و درست با مانند گروه سفید عمل می کنند.
– هر گروه باید بعد از این که حرکت شان به پایان رسید بلافاصله محوطه تمرین را ترک کنند و بعد از جمع آوری توپ خود به پشت کنز خود بروند.
– تمرین به همین صورت ادامه پیدا می کند، این تمرین را می توانید در سه دور 5 دقیقه ای انجام دهید.

 تمرینات فوتبال حرفه ای

تغییرات
1- زاویه و مسافت های بازیکن های کناری را تغییر دهید و از آن ها بخواید با توجه به شرایط حمله، توپ ها را به صورت سانتر و یه به صورت پاس های زمینی ارسال کنند.
2- با توجه به تعداد بازیکنانی که در اختیار دارید می توانید تعداد مهاجمان را افزایش دهید. ( حمله 3 نفره )
3- همچنین می توانید این تمرین را با تعداد دفاع های مختلف انجام دهید. حمله 2 در مقابل 1 ، 3 در مقابل 1 ، 3 در مقابل 2 و ….

نکات مهم
– به مهاجم ها زمان دقیق شروع حمله خود را آموزش دهید، تا در بهترین زمان ممکن به توپ برسند، نه یک لحظه زود تر و نه یک لحظه دیرتر، در این تمرین زمان بندی حرکت مهاجمان و لحظه رسیدنشان به توپ از نکات بسیار مهم برای گلزنی می باشد.
– قاعدتا بازیکنان کناری در این تمرین را باید از بین مدافعان و هافبک های کناری انتخاب کنید، آن ها را تشویق کنید که پاس های خود را به شکل های مختلفی به مهاجمان برسانند. به شکل سانتر ، پاس زمینی ، پاس رو به عقب ( اصطلاحا بک)
– بازیکنان کناری از قبل باید نحوه صحیح و اصولی ارسال توپ را یادگرفته باشند.

برای مشاهد تمرینات فوتبال حرفه ای از تمرینات ساده مدرسه فوتبال گرفته تا تمرینات تیم های بزرگسالان می توانید به دسته تمرینات و مطالب آموزشی مراجعه کنید.

, , , , , ,

نوشته شده توسط پشتیبان سایت

له

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.