09108499640 futballtehran@gmail.com

تمرین حفظ توپ در فوتبال پایه و مدرسه فوتبال (مالکیت توپ)

فوتبال تهران تاکتیک, مطالب و تمرینات آموزشی تمرین حفظ توپ در فوتبال پایه و مدرسه فوتبال (مالکیت توپ)
تمرین حفظ توپ در فوتبال پایه

تاکتیک مطالب و تمرینات آموزشی

تمرین حفظ توپ در فوتبال پایه و مدرسه فوتبال (مالکیت توپ)

ب پشتیبان سایت

تمرین حفظ توپ در فوتبال پایه و اساس کار مربیان می باشد، آموزش مالکیت توپ از مدرسه فوتبال باید آغاز شود و در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان توسعه یابد.

بسیار ساده است که شما تا زمانی که توپ را در اختیار نداشته باشید نمی توانید گل بزنید. به همین دلیل است که باید با انجام تمرینات مختلف در زمینه مالکیت توپ باید بازیکنان و تیم خود را در این مهارت تقویت کنید.
برای انجام یک بازی مالکانه عالی رعایت نکات بسیاری لازم و حیاتی است اما مهم ترین آن ها دو اصل زیر می باشد که به هیچ عنوان نه خودتان و نه بازیکنانتان نباید از این دو غافل شوید.
1- حمایت
2- تصمیم گیری سریع
اگر شما بتوانید این دو مهارت را در بین بازیکنان خود به سطح بالایی برسانید قطعا درصد مالیک بالایی را در بازی به تیم خود اختصاص خواهید داد و نتیجتا این که فرصت های بیشتر برای گلزنی می توانید کسب کنید.
تمرین 4 در مقابل 4 با 3 بازیکن به عنوان سرور یک تمرین عالی برای افزایش مهارت بازیکنان در این زمینه می باشد.

وسایل مورد نیاز
1- مانع
2- کاور
3- توپ

نحوه چیدمان
– مستطیلی به ابعاد حدودا 20 در 30 متر ایجاد کنید.
– سه بازیکن ثابت را به عنوان سرور انتخاب کنید، این بازیکنان باید از قدرت حفظ توپ خوبی برخوردار باشند، به آن ها یک رنگ کاور مشخص بدهید ( در این تصویر رنگ زرد ) و جای هر کدام از آن ها را مشخص کنید، یک بازیکن به عنوان بازیکن آزاد درون محوطه و دو بازیکن دیگر روی دو ظلع کوچک مستطیل رو به روی هم قرار می گیرند.
– بازیکنان باقی مانده را به گروه های 4 نفره تقسیم کنید، اگر تعداد بازیکنان زیاد است می توانید از دو محوطه تمرین استفاده کنید، و یا گروه ها به صورت چرخشی این تمرین را انجام دهند به شرط آنکه گروه های خارج از تمرین بی کار نمانند.
– کاور های رنگی مختلفی را به هر تیم اختصاص دهید.
– تیم مدافع و تیم مهاجم ( صاحب توپ ) را مشخص کنید. در این تصویر تیم آبی مالکیت توپ را دارد و تیم قرمز به عنوان تیم مدافع عمل می کند.
– از تیم مهاجم دو بازیکن روی هر یک از ضلع های بزرگتر مستطیل قرار می گیرد و بازیکنان تیم مدافع درون محوطه جای داده می شوند. برای درک بهتر نحوه قرار گیری بازیکنان به تصور توجه کنید.
– تمام توپ ها را جمع کنید و آنها را در خارج از منطقه بازی قرار دهید.
– مربی باید در کنار توپ ها بایستد تا در صورت لزوم توپ جدیدی را به بازیکنان بدهد، به این دلیل که تمرین دائم در جریان باشد.

تمرین حفظ توپ در فوتبال پایه

شرح تمرین
– با دستور مربی تیم مهاجم ( آبی رنگ ) تمرین را شروع می کند و با کمک سه بازیکن سرور ( زرد رنگ ) سعی در حفظ توپ و چرخاندن توپ در تمامی فضا های محوطه می کنند.
– تیم مدافع ( قرمز رنگ ) نیز در مقابل آن ها دفاع می کند و سعی در قطع توپ و تصاحب آن را دارد.
– هر 8 پاس پشت سرهم یک امتیاز را برای تیم مهاجم دارد.
– هنگامی که تیم مدافع توپ را تصاحب کند باید سعی کنند سریعا خود را به روی ضلع های بزرگ مستطیل برسانند و همزمان با این کار به کمک سرور ها عمل حفظ توپ را نیز انجام دهند.
– تیم مهاجم نیز که مالکیت خود را از داده است باید بلافاصله و بدون فوت وقت دفاع خود را شروع کنند و سعی کنند قبل از اینکه تیم حریف به وضعیت قرار گیری خود سامان بخشند، توپ را از آن ها بازستانند.
– فراموش نکنید که هر چهار نفر تیم صاحب توپ همواره باید در حاشیه محوطه و هر چهار نفر تیم بدون توپ در درون محوطه باشد.
– بازیکنان مجاز هستند تا مقدار کمی از محوطه خود نیز خارج شوند ولی این شعاع حرکتی نباید بیش از اندازه بزرگ شود، تشخیص اندازه این شعاع به عهده مربی و با توجه به آن لحظه از تمرین می باشد. بنابرین تا زمانی که مربی دستور توقف نداده است بازیکنان باید حرکت خود را ادامه دهد،
– بعد از خارج شدن توپ از محوطه تشخیص تیم مدافع و مهاجم با دستور مربی مشخص می شود. همچنین مربی برای سرعت بخشید به تمرین می تواند از توپ جدید استفاده کند.
– تعداد دور تمرین و زمان هر دور، طبیعتا با توجه به سن بازیکنان ، آمادگی جسمانی و میزان مهارت آن ها متفاوت است. 5 دور 2 تا 3 دقیقه ای یک روال معمول برای این تمرین می باشد.

تغییرات
محدودیت لمس توپ : برای بازیکنان در لمس توپ محدودیت مشخص کنید، از سه ضرب شروع کرده سپس دو ضرب و در نهایت دستور بازی تک ضرب را بدهید.
تعداد پاس : مقدار پاس های متوالی برای امتیاز دهی را افزایش دهید، از 8 پاس به 10 پاس و سپس 12 پاس
فضا : به نسبت سطح مهارت بازیکنان اندازه محوطه تمرین را بزرگ و یا کوچک کنید، با کوچک کردن محوطه تمرین بازیکنان فضای کمتری در اختیار دارند و طبعتا سرعت بازی افزایش می یابد.

نکات مهم
– به بازیکنان بیاموزید که به محض از دست دادن توپ بلافاصله دفاع را شروع کنند و فرصت شکل گیری به تیم دیگر را ندهند.
– از بازیکنان بخواهید دائما در محدوده حرکتی خود جا به جایی داشته باشند تا برای حمایت کردن از بازیکن صاحب توپ و دریافت پاس زاویه مناسبی در اختیار داشته باشند.
– از بازیکنان بخواهید تا با دیدی باز و سری بالا این تمرین را انجام دهد و قبل از تصاحب توپ برای منتقل کردن آن تصمیم خود را گرفته باشند.
– بازیکنان را به چالش بکشید که چند حرکت بعد را تصور کنند ( پیش بینی کنند ) و با این کار سرعت بازی را بالا ببرند.
– همین خواسته را از مدافعان نیز داشته باشید تا با خواندن دست مهاجمان بتوانند توپ آن ها را در مسیر تصاحب کنند.

اهداف تمرین
– این تمرین میزان مهارت بازیکنان را در نحوه حمایت کردن از یار صاحب توپ و تصمیم گیری در به حرکت درآوردن توپ افزایش می دهد، که نهایتا باعث افزایش میزان مهارت گروه در حفظ توپ می شود.
– فاز انتقال برای بازیکنان با انجام این تمرین کاملا مشهود و قابل لمس می شود و بازیکنان را در این فاز از بازی به خوبی تقویت می کند.
– همچنین این تمرین باعث افزایش مهارت بازیکنان در کار های دفاعی و نحوه پوشش دادن دفاع درگیر با مهاجم صاحب توپ می شود.

رنج سنی
این نمونه تمرین حفظ توپ در فوتبال پایه و مدارس فوتبال قابل اجرا می باشد. همچنین با صلاح دید مربی قابل استفاده برای تیم های رده امید و بزرگسالان نیز می باشد.

, , , , ,

نوشته شده توسط پشتیبان سایت

له

  1. بازتاب: voir le site
  2. 26.06.2021 … Play Baby Hazel Games Online For Free – GaHe.Com. Baby hazel Games on NAJOX.com. Source: files.najox.com. Baby Hazel Game Movie – … All Games A – Z Online gaming has drastically increased the scope and size of video game culture. Online games have attracted players from a variety of ages, nationalities, and occupations buy csgo high tier account 26.06.2021 … Play Baby Hazel Games Online For Free – GaHe.Com. Baby hazel Games on NAJOX.com. Source: files.najox.com. Baby Hazel Game Movie – … The FoxPro Shockwave Game Call has a variety of unique features that make it a top choice for predator hunting. It is a high-quality product that has a four-unit speaker horn. This is great for producing a loud sound. These interesting features will help you decide if this is the product that you are looking for.
    http://jaidenqgth219754.post-blogs.com/27736700/idle-heroes-guild
    › Education investment data Your browser is outdated. Enjoy the advantages of better performance by downloading the updated version of one of these excellent free browsers: › Url: baixar-games.com/chess-game-free Go Now Play chess against your computer using Mayura Chess …programs for playing chess on Windows Sacrificing a queen is rare in chess games. Since the queen is the most valuable piece, giving her up for lesser chessmen or for an attack is difficult to contemplate. Within the last two months, two top-level chess players have sacrificed their queens. More ??

  3. بازتاب: v9bet
  4. بازتاب: relx
  5. بازتاب: code lyoko sex games

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.