09108499640 futballtehran@gmail.com

تمرین گلزنی و دفاع مخصوص مدرسه فوتبال نونهالان نوجوانان و جوانان

فوتبال تهران دسته‌بندی نشده تمرین گلزنی و دفاع مخصوص مدرسه فوتبال نونهالان نوجوانان و جوانان
تمرین گلزنی و دفاع مخصوص مدرسه فوتبال

دسته‌بندی نشده

تمرین گلزنی و دفاع مخصوص مدرسه فوتبال نونهالان نوجوانان و جوانان

ب پشتیبان سایت

تمرین گلزنی و دفاع مخصوص مدرسه فوتبال نونهالان، نوجوانان و جوانان: یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین تمرینات بین بازیکنان فوتبال، تمرینات گلزنی و دفاع می باشد که بازیکنان به صورت یک به یک در مقابل یک دیگر قرار می گیرند و می توانند اوج قدرت خود در گلزنی و دفاع کردن را به نمایش بگذارند.

وسایل مورد نیاز
1- کنز
2- توپ
3- دروازه

نحوه چیدمان
کنز ها را به مانند یک لوزی در پشت محوطه جریمه قرار دهید، اگر از دروازه اصلی زمین استفاده نمی کند کنزها به اندازه 20 متر باید از دروازه فاصله داشته باشد، هر کنز به اندازه 12 متر با هم فاصله داشته باشند، البته مربی می تواند به نسبت سن و کیفیت بازی بازیکنان اندازه بین کنز تا دروازه و همین طور اندازه بین کنز ها را تغییر دهد.
به مانند تصویر پشت هریک از کنز های شماره 1 ، 2 ، 3 و 4 یک بازیکن قرار می گیرد، و بقیه بازیکنان در خط پشت سر بازیکن شماره 1 قرار می گیرند، همچنین تمامی توپ ها در کنار کنز شماره 1 قرار می گیرد.
یک دروازه بان درون دروازه قرار می گیرد و بقیه دروازه بانان در کنار دروازه هستند تا به نوبت وارد دروازه شوند.

تمرین گلزنی و دفاع مخصوص مدرسه فوتبال

شرح تمرین
تمرین از بازیکن شماره یک شروع می شود. بازیکن شماره یک به بازیکن شماره 2 پاس می دهد و به سمت او حرکت می کن تا در جای او قرار گیرد،
بازیکن شماره 2 پس از دریافت توپ به بازیکن شماره 3 پاس می دهد و سریعا به سمت کنز شماره 3 حرکت می کند تا در آنجا به عنوان مدافع عمل کند.
بازیکن شماره 3 نیز پس از دریافت توپ به بازیکن شماره 4 پاس می دهد و به سمت کنز شماره 4 حرکت می کند.
بازیکن شماره 4 توپ را دریافت کرده و به سمت دروازه حرکت می کند، همزمان بازیکن شماره 2 نیز که خود را به کنز شماره 3 رسانده بود جهت درگیری و دفاع کردن در مقابل بازیکن شماره 4 حرکت می کند. بازیکن شماره 4 هم می تواند قبل از رسیدن مدافع به سمت دروازه شلیک کند و هم می تواند مدافع پیش رو را دریبل کند سپس به سمت دروازه ضربه بزند.

تغییرات
نسبت به سطح و کیفیت بازیکنان می تواند تمرین را تغییر دهید. اگر مهاجمان نمی توانند به راحتی از پس مدافع بر بیاید و تمرین را به درستی انجام دهند. می توانید این قانون را اضافه کنید که مدافعان با 70 درصد توان خود دفلع کنند. این کار باعث می شود مهاجم بتواند راحتر کار خود را انجام دهد و تمرین شکل اجرایی بهتری به خود بگیرد.

رنج سنی
این نمونه تمرین گلزنی و دفاع مخصوص مدرسه فوتبال بالای 9 سال و رده نونهالان و نوجوانان و جوانان می باشد. (از سن 9 تا 17 سال)

, , , , ,

نوشته شده توسط پشتیبان سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *