09108499640 futballtehran@gmail.com

جذب بازیکن جوانان در تهران با تست فوتبال

فوتبال تهران تست فوتبال جذب بازیکن جوانان در تهران با تست فوتبال
جذب بازیکن جوانان

تست فوتبال

جذب بازیکن جوانان در تهران با تست فوتبال

ب پشتیبان سایت

جذب بازیکن جوانان در تهران با تست فوتبال از سراسر کشور از ابتدای سال 1398 در باشگاه فرهنگی ورزشی شاهین نوین امکان پذیر می باشد.

طبیعتا هر مربی برای انتخاب بازیکن یک سری فاکتور ها را در نظر می گیرید. جثه بازیکن یکی از مهم ترین عوامل انتخاب بازیکنان در فوتبال کشور ما می باشد. و اکثریت مربی ها و استعدادیابان به دنبال بازیکنان با کیفیت، البته با جثه مناسب می باشند. برای مربیان هنگام انتخاب بازیکن بسیار پیش آمده است که اهمیت فیزیک بدنی از بقیه فاکتور ها پیشی گرفته است.و مربیان با وجود مستعد بودن بازیکنی آن را انتخاب نکرده اند چرا که آن بازیکن به نسبت بازیکن های دیگر جثه کوچکتری داشته است.

این اتفاق در فوتبال پایه و مخصوصا در جذب بازیکن جوانان بیشتر صورت می گیرد. چرا که بازیکنان این رده در سن بلوغ قرار دارند و بیشترین تغییرات جسمی در این دوره صورت می گیرد. تفاوت فیزیکی بین بچه های هم سن و سال در این رده بسیار مشهود می باشد. قطعا مشاهده کرده اید که بچه ها در این دوره با وجود اختلاف سنی کم نسبت به یک دیگر تفاوت جسمانی زیادی دارند.

اما مسئله اینجاست که چرا جثه اینقر در انتخاب بازیکنان از سوی مربیان تاثیر دارد!؟ دلیل اصلی این اتفاق سیاست غلط نتیجه گرایی باشگاه ها می باشد. متاسفانه امروزه در همه جای دنیا بیشترین توجه و اهمیت به وجه اقتصادی فوتبال می باشد. کشور ما و همینطور فوتبال پایه ما نیز از این مسئله مستثنا نیست. و باشگاه ها به همین دلیل علاقه زیادی به سرمایه گذاری بلند مدت نشان نمی دهند و برای اینکه هرچه سریع تر به دست آورد برسند. به سراغ جذب بازیکنان با توانایی فیزیکی بالا می کنند. چرا که این بازیکنان خیلی زودتر به مرحله بهره وری می رسند.

انتخاب بازیکن با فیزیک بدنی بالا هیچ مشکلی ندارد. ولی مشکل اینجاست که تکلیف بازیکنان مستعد دیگری که فقط کمی دیرتر رشد می کنند چه می شود. آیا واقعا این بازیکنان مستحق حضور در فوتبال حرفه ای نیستند!؟
انتخاب بازیکن با فیزیک بدنی بالا هیچ مشکلی ندارد. به شرط آنکه این کار باعث از بین رفتن بازیکن با استعداد دیگری نشود.

باشگاه شاهین نوین با برنامه ریزی و سرمایه گذاری بلند مدت در این زمینه همواره سعی در مقابله با این سیاست غلط را داشته است.

, , , , ,

نوشته شده توسط پشتیبان سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.